• Magyar
  • Magyar
  • Hrvatski

Bajai Városi Könyvtár Hírlevél

Mindig naprakészen legfrissebb híreinkből!

Emma-trilógia, A német lány, Az angyalos ház...

Helyszín:
Ady Endre VKMK
Esemény dátuma:
2012. október 12. - 18:00 - - 19:30 péntek

Író-olvasó találkozó Fábián Jankával a manapság igen népszerű fiatal írónővel! A történész végzettségű Fábián Janka nosztalgikus történelmi regényei a magyar romantikus regényirodalom legszebb hagyományait idézik. A fiatal írónő 1973-ban született egy Pest megyei községben. Tizennégy éves korától él Budapesten. Jelenleg angol-francia nyelvtanárként dolgozik. Nem bízta a véletlenre írói munkásságának alakulását, így indulásként saját kiadásban jelentette meg könyveit. Utóbb az Ulpius-ház kiadónál megjelent Emma szerelme, Emma fia, Emma lánya heteken át vezette az eladási sikerlistákat. Eddig hét regénye jelent meg, a következő novemberben várható. A rendezvény ideje és helye: október 12. (péntek) 18 óra a könyvtár felnőtt részlege (volt zsinagóga). Belépőjegy: 500,- Ft! Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

H K S C P S V

Érdemes elolvasni!

Schäffer Erzsébet

Elszoktunk a csodáktól. Megy az élet, minden ki van számítva, nem történik semmi rendkívüli... (...)
Kislánykoromban volt egy szokásom: a csodavárás. Ha nagyon szerettem volna valamit,
akkor behunytam a szemem, és háromszor balra megpördültem a sarkamon.(...)
Egyszer megpördültem, és mikor kinyitottam a szemem, hát ott állt valaki.
A csodákat nem kell lebecsülnie az embernek, s ha nem várjuk őket,
akkor is vannak. Szóval, ha valaki megkapargatja a saját életét, és
a kicsi pillanatokat összesöpörgeti, nagyon sok van, egészen biztos.
Az emberek végigcsinálják a történeteket, és valahol a jóra várnak.
Valahogyan mindig ez derül ki: a jóra várnak. Még ha nincs is a homlokára írva,
és a világ a felszínen nem erről szól, de mégis ez van, mert enélkül semmi nem működne.